středa 12. února 2014

Valentýnské kuchtění zn. snadno a rychle


Ať už mu přikládáte význam nebo ne, jedno je jasné - svátek sv. Valentýna se kvapem blíží. Některé mé kolegyně blogerky už publikovaly své valentýnské tipy na dárky, roztrhl se pytel s různými vychytávkami, návody na líčeními ale taky recepty. 

Já jsem pro tuto příležitost vybrala dva rychlé recepty, kterými svou drahou polovičku můžete potěšit. Nebojte se, nechystám na vás žádnou velkou kuchařinu. Jsou tak nenáročné na přípravu, že je zvládnou i kuchtíci amatéři. Nu a komu je Valentýn šumák, udělat radost svému drahému/své drahé může kdykoli:)

Co naplánujete na Valentýnský den nechám na Vás, ale jsem pro šířit radost a lásku od samého rána. Pokud máte možnost, připravte své drahé polovičce s sebou do školy či práce následující svačinku:

Plněná tortilla s láskyplným vzkazem

Tortilly považuji za jedno z nejvděčnějších jídel - rychlé, snadné a dovnitř můžete nacpat cokoli, co má ten druhý rád. A když ještě tortillu zabalíte do roztomilého balíčku a připojíte nějaký hezký vzkaz, milé překvápko je hotovo:) Můžete přidat k balíčku i malý dárek či pozvánku na večer:)Pokud obvykle nepečete, ale přesto byste chtěli něco sladkého vlastnoručně vyrobit - nepečený ovocný dort je ta správná volba. Pokud tedy obdarovaná strana netrpí averzí k ovoci všecho druhu:D 

Zamilovaný nepečený dort ve tvaru srdce

budeme potřebovat:
 • 3-vrstvý dortový korpus světlý nebo tmavý (já volila kupovaný zapálení kuchtíci mohou upéct vlastní)
 • zakysanou smetanu + tvaroh ve vaničce
 • vanilkový cukr
 • mix ovoce dle chuti
 • bezbarvou želatinu v prášku
1. Položíme všechny vrstvy korpusu na sebe, případně odstraníme papíry, kterými jsou vrstvy proloženy a ořízneme kulatý korpus do tvaru srdce. Poté si sundáme vrchní vrstvu a do té vyřízneme ještě jedno menší srdce, aby nám zbyl jen okrajový proužek. Co uděláte s menším srdcovým korpusem je na vás. Já z něj udělala ještě jeden malý dortík.


2. Jednotlivé vrstvy korpusu spojíme směsí zakysané smetany a tvarohu trochu oslazené vanilkovým cukrem


3. Směsí vyplníme také horní část korpusu a začínáme na dort pokládat ovoce dle libosti, co vám vaše výtvarné síly dovolí.


4. Tadááá, jsme téměř na konci, uznávám má kompozice je dosti divoká, určitě by to šlo zmáknout lépe:)Nakonec tvarohovou směsí ještě potřeme strany dortu.5. Podle návodu si připravíme želatinu v prášku, já do ní přidala místo části vody trochu šťávy z konzervovaných broskví pro lepší chuť a dort svrchu zalijeme želatinou.
6. Pak už jen dort nechejte ztuhnout v ledničce a servírujte:) 
Přeji Vám všem ať prožijete Valentýna, co nejlépe ať už se svou láskou nebo s přáteli či rodinou:)


4 komentáře:

 1. Dort je krásný! Taky budu muset zítra nějaký vyrobit :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Já popravdě ještě nevím, co udělám:)) tohle nemůžu, neb to drahý viděl na blogu:D

  OdpovědětVymazat
 3. Ta tortila je výborný nápad a ten dortík bych si s chutí dala hned ! =)

  OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...