pondělí 1. září 2014

The BEST of - letní série červenec/srpen


 
Letní měsíce kolem mne proletěly takovou rychlostí, že si dnes dáme bestofku rovnou za celé léto:) Nevím jak to máte vy ostatní, kteří jste rok/dva po škole, ale já pořád na začátku září cítím vůni nových sešitů a vzpomínám na vzrušení při nákupu nových školních pomůcek...nejvíc se mi vybavují přípravy na základní škole, všechny ty barevné gumy, třípatrové penály, tužky s výměnnými hroty...no, asi už stárnu:D znáte to, jak všichni říkají, jak najednou ožívají vzpomínky z dětství:D Mí blízcí asi vycítili mou životní krizi a proto mi k narozeninám darovali chodícího a chrochtajícího plyšového čuníka, dětský kufřík s pastelkami a barevné křídy na vlasy. Ajo, cítím se líp!:)

1. Zdravý životní styl


Zhubla jsem 5 kg za týden a půl! Zaručená dieta? Zajděte si na operaci krčních mandlí:D Po zralé úvaze, cca 6 letech zvýšených teplot a opakujících se krčních neduhů a konečně (díky pane doktore neschopný) diagnostikovaném chronickém zánětu mandlí jsem se rozhodla pro honosně znějící zákrok - tonsilektomii. Původně jsem Vám chtěla napsat barvitý popis den po dni, ale po 14 dnech odporného utrpení, kdy se mi trochu ulevilo jsem nenašla dost psychických sil si to projít znovu, byť ve vzpomínkách:D No, abych nepřeháněla, dalo se to vydržet, jistě jsou horší věci, ale párkrát jsem si sáhla na dno. Chvíle, kdy jsem několik lžiček mixované stravy jedla (s analgetiky) půl hodiny, nebyly nic moc:D Nicméně, kdyby kdokoli z Vás na tento plánoval podstoupit, ráda podám veškeré potřebné info. Rekonvalescence je sice zdlouhavá, ale (ťuk, tuk od operace nemám zvýšené teploty i když se ještě někdy cítím blbíčko!!!) takže věřím, že vše se v dobré obrátí a už nebudu ten největší choroš v širém okolí! P.S. dočasná ztráta chuti, která mne po operaci postihla je dost na mozek...naštěstí ted, po měsící od operace cítím určité zlepšení a přestávám trpět psycho představou, že do konce života bude všechno sladké slané, všechno slané super slané a všechno pálivé smrtící jed pro mé hrdlo:D Ale, co, gatě mi padají, je mi o něco líp a všechno zlé, bylo pro něco dobré:))) A doufám, že budu pokračovat na hubnoucí vlně:))

2. Kosmetika


V minulém díle jsem avizovala, že budu s kámoškou zkoušet hennu, vybrali jsme od značky Khadí, a užili si skvělý velmi přírodní "vypadatojakolejno" zážitek...určitě poreferuju v samostatném článku a to nejlépe až po dalším barvení, abych mohla podat info i o opakovaném barvení. Udělala jsem taky nájezd na alverde z DM, protože v DM byla sleva 25% na vybrané produkty při koupi 5 ks...byly tam i jiné značky ale protože mě některé alverďácké věci dlouho lákají, šla jsem do toho...no prozatím, po šamponu a balzamu mám tak divné vlasy, že vypadám napůl plešatá (tedy pokud to není něčím jiným:D), krém na obličej je celkem fajn, jen jsem ho někam založila a nemůžu ho najít:D a šampon a masku č. 2 jsem raději odložila do krabice se zásobami. Až to pořádně prozkouším tak poreferuju. A jestli nebudu uplně neschopná (jako obvykle) konečně přinesu nějaký report o přípravcích od Hádka, které jsem kupovala na začátku léta.

3. Filmy + TV


zdroj
Nic, nic, nemůžu si na nic vzpomenout...jen na to, že Knězovy děti jsem viděla už potřetí. Ale jo, vlastně jeden film mi vytane v paměti...až dojdete do bodu 4, tak vám bude všechno jasné. Pro nadšence a taky pro lidi se svatou trpělivostí a nejlépe se znalostí ruských reálií můžu doporučit Tichý Don (shlédnuto s českými titulky na youtube zde) Mě by stačila tak poloviční stopáž a trochu méně scén z nekončících bojů rudých a bílých, které jsem vlastně vůbec nepochopila, protože jsem mazal, ale bylo to celé krásné, nostalgické a tak zvláštně plné emocí. Pro mě jedna z těch snivých vesnických romancí a vášen mezi Axinjou a Grigoriem patří k těm nezapomenutelným. A zlé jazyky tvrdí, že kniha je ještě lepší, tam bych možná přišla na kloub těm politickým poměrům a byla bych teprve správný rusofil...ale nějak nemám odvahu jít za mými osudovými knihovníky panem ručičkou a kníračem (pan knihovník invalida bezruký a mladík, který si od loňského movembra nechal ten knírek, který mě vždycky tak hypnotizuje (ten knírek, ne on) a říct, jim, že bych potřebovala Tichý Don od Šolochova...za prvé tam beztak nic takového nemají a v životě to neslyšeli a za exota jsem už i tak:D Ale možná to někdy prubnu. Až budou mít službu paní knihovnice:D


zdroj
 4. Hudba

Minule tu byly nějaké výkřiky o široké ruské duši, nu jsem ztracena. Dokonce jsem v průběhu srpna oprášila ruštinu pro samouky, abych rozumněla aspoň něco. Už ani nevím jak, objevila jsem ruský kozácký soubor z oblasti Kubáně, to je blízko Krásnodaru. Na řece Kubáň, dobře jižní Rusko, pobřeží Černého moře:D Jsem dlouhodobý nárazový milovník folklóru a vždy jednou za dva roky razím na místní folklórní festival Vsetínský krpec...ale to, co předvádí tento kozácký soubor, no vidět je naživo a umřít, asi tak:D 2 měsíce, co neposlouchám téměř nic jiného hovoří za vše. A ty krásné kroje, bohaté, ale ne přeplácané...nečekejte tradiční ruské úbory, co znáte z Mrazíka, ale něco mnohem sofistikovanějšího. A umělecký ředitel souboru, krom toho, že má milion různých ocenění, je potomek skutečných kozáků a mnohé lidové tradice a písně, které po celý život sbírá, jsou zachovány především díky němu. Obdivuhodná persona. No končím, protože o bych mohla pokračovat hodiny (kdyby jste viděla s jakým odhodláním, že to "tentokrát bude fakt krátké" k tomuto typu článků přistupuju, tak byste nechápali, proč je tady vždycky kilometr textu:D)


Jeden z nej koncertů, z letošního června, určitě proklikejte, aspoň kvůli těm fešným chlapcům a děvuškám:)))A pokud někoho zaujme i hudba, napište mi, že nejsem jediný blázen sama, to že mi to přichválila stará rusofilka máti se nepočítá:D 

(teď si to budu muset po sté zas pustit!!!)


Sestřih tří songů mého oblíbeného sólisty Viktora Sorokina

...žena, na mne zapomene, znovu se vdá, 
...moje kosti havrani a supi po stepi roznesou...

když my tehdy byli na frontě, každý vzpomínal na tu svou...
i já vzpomínal na to, jak jsi mě lhala a své srdce dávno dala jinému..v lítý boj, já pojedu kulkám vstříc,...však smrt si pro men nepřišla, znovu mě můj kůň vraný vynesl z ohně..

...ne pro mne, příje jaro, ne pro mne rozlije se širý Don po kraji, ne pro mne kvetou sady, ten velikonoční čas, kdy všichni zasedneme k jednomu stolu, ne toliko já...pro mne přichystán je kousek oceli, co vrazí v mou hruď...

no není nic sladkobolnějšího než lidová píseň, a jak říkám dlouhá léta, smutná píseň, kurňa dobrá píseň!!!

 
A ještě jedna úderná na závěr...5. Knihy

Hru o trůny 2 část třetího dílu jsem dočetla někde mezi agonii z mandlí 1. a agonií z mandlí 2. Řekla jsem si, že by to chtělo oddych a šáhla jsem po jedné z bichlí od Edwarda Rutherfurda (ehm, ehm Russka:D) a taky po sérii holky z internátu (ano, šla jsem asi po 5 letech do dětské knihovny, kde jsem strávila půl mládí a půjčila si něco, co jsem četla tak ve 12 letech...příště si půjčím Kačera Donalda a dobrodužství správné pětky, či jak to bylo:D). Bližší info o Russce, která si to určitě zaslouží bude v samostatném článku, rozhodla jsem se zase obnovit rubriku yarn allong tedy co zrovna čtu + co zrovna pletu/háčkuju/tvořím.

6. Internet

Popravdě řečeno, už nemůžu...proč jsem se vymyslela takovou blbost s tolika rubrikama, kde těžce vylévám srdce na všech oblíbenostech, které v konečném důsledku možná nikoho nezajímají:DDD Internet příště, chci to už publikovat:D Nicméně, mám spoustu objevů, co se týče blogů, převážně tvořivě zaměřených a taky něco málo na youtube. Je toho docela dost, takže možná samostatný článek bude tím pravým:)))

p.s. kdo zas najde nějakou hroznou hrubku, napište mi, já už nemám sílu to po sobě znovu číst:DDDD

Tákže, milí čtenáři, držte mi pěsti ať se tu setkáme dříve, než zase u další bestofky, to je jediné, co jsem schopna psát pravidelně:D Nápadů milion, času málo:)))
A pusťte si kozáky a napište mi, že jsou superko:))

3 komentáře:

 1. Hlavně ať jsi už zdravá. To muselo být hrozný.

  Měj se dobře!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No byl to rozhodně zážitek k nezaplacení:)) no snad to pomůže a ložisko streptokoka bylo jen v mandlích a ne ještě někde jinde:)

   Vymazat
 2. Ever wanted to get free Facebook Likes?
  Did you know that you can get these AUTOMATICALLY AND ABSOLUTELY FREE by using Like 4 Like?

  OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...