úterý 5. února 2013

DIY Květina z organzy

Chřipka naštěstí trochu ustupuje a já snad budu moci brzo fungovat zase jako normální člověk:)) Dnes mám pro Vás triviální návod jak si vyrobit brož/naušnice/ozdobu do interiéru či cokoli jiného s organzovou kytkou vymyslíte:)) Takže hurá na to!

Co budeme potřebovat:  

- organzu - seženete v galantériích, papírnictví či květinářství, doporučuji nějakou pevnější nechat si odmotat se širší role (většinou šíře 35 cm) než kupovat úzké stuhy. Ty jsou většinou obroubené, což na nic nepotřebujeme a taky se často dělají z tenké organzy, se kterou se špatně pracuje:)  
 
- papírová kolečka jako šablony...protože jsem předem tušila, že kvítků budu vyrábět více, investovala jsem chvíli času a vyrobila si sadu koleček z velice tvrdého papíru (aby chvíli vydržely) v poloměru od 1,5 do 12 cm (kolečka jsem zvětšovala po 0,5 cm). 

- nůžky, svíčku, jehlu na korálky + různé korálky na dozdobení, případně naušnicové háčky, čelenku, brožový špendlík či další pomůcky dle toho, jak chcete květinu použít:).
Postup: 
 1. Ze sady koleček vybereme škálu dle velikosti květiny, já pro tentokrát zvolila 3,5 - 7,5 cm, tedy velikost tak na brož:)
 2. Obkreslíme si kolečka na organzu, nejlépe měkkou tužkou.
 3. Všechny kolečka postupně vystřihneme - pokud jsou trochu křivá, vůbec nevadí při dalším zpracování se to úplně ztratí (stejně tak šablonky koleček nemusí být zhotoveny s nějakou tragickou přesností:))
 1. Okraje koleček si zatavíme nad svíčkou, aby se netřepily. Pozor, organza velice rychle hoří, stačí látku jen opatrně přiblížit ze strany k plameni.
 2. Zatavená kolečka si poskládáme na sebe a postupně je na sebe sešijeme a vytvoříme tak finální květ.
 3. Nezbývá než ozdobit střed korálky dle libosti, a violá květ je na světě:)


Tak jak se Vám líbí?:))


11 komentářů:

 1. pekný! Hybaj s ním do výmeny u mňa ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. hmmmmm:))) budu nad tím silně uvažovat:))

   Vymazat
  2. no hybaj do toho! take krasne sperky a nechavas si ich pre seba :)

   Vymazat
 2. Moc hezké. I ta barvička. :))

  OdpovědětVymazat
 3. Moc pěkné. Já si budu teď šít z organdy sukni, to bude tepr něco.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ooo, to bude paráda..no při dělání těch květů jsem si říkala jaký je to fajn matroš na plesy apod:)) tak pak určitě ukaž sukni na blogu!!!

   Vymazat
 4. Moc hezké. Vůbec tvůj blog je moc hezký.

  OdpovědětVymazat
 5. Moc pekne kolik kolecek se pouziva asi na jednu kytku?a po kolika(napr.4*3,5cm;5*4cm....)nebo dle libosti?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když se koukám na tu fotku, tak u této mám cca 10 koleček a vždy přibližně stejný počet koleček jedné velikosti, aby byly přechody mezi řadami podobné. Ale v zásadě je to úplně jedno, jednoduché pravidlo: čím chceme kytku "huňatější" a plnější tak si připravíme více organzy, pokud chceme jednoduchou spíše volnější nachystáme si jich méně.

   Vymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...