čtvrtek 17. ledna 2013

DIY - Peeling na rty

Taky nesnášíte, když si chcete nanést rtěnku ale překvapí Vás nehezké šupinky na rtech, které v zimě dostávají zabrat? Ač na oschlé rty obvykle netrpím, tak s příchodem paní zimy a taky s návštěvami kámošky alergie, která mě tak nějak nutí dýchat pusou:D jsem začala pátrat po něčem, co by mi rty zase dalo do kupy...(když tedy neuvažuji obligátní masáž rtů kartáčkem na zuby v případě nejvyšší nouze). Vzpomněla jsem si na dva tipy na domácí peelingy, které nejen odstraní šupinky ale také rty vyživí:) a rovnou si ty dva krasavce připravila:)

1. Medový peeling

Na výrobu medového peelingu budeme potřebovat:

- třtinový cukr (lze nahradit bílým)
- med
- olivový olej
- malou nádobku na uchování

Postup je až tristně jednoduchý; poté co získáme malinkou nádobu, což je nejtěžší část :D (není třeba peelingu vyrábět větší množství, i troška Vám vydrží na dlouho) si odměříme dle velikosti nádobky 3/4 obsahu třtinového cukru. Vedle v nádobce k cukru přidáme pár kapek olivového oleje a med. Směs zamícháme a s pocitem zadostiučinění radostně svým výtvorem naplníme nádobku....Tím, co se do ní nevešlo si v cukuletu zkusíme obrousit rty a radujeme se z následné hebkosti:))) P.S. když se při peelingování stihnete opatlat až za ušima, je povoleno se umýt, případně opatlané rtíky beze strachu olíznout - je to přece super truper příroda:)) 

2. Exotický peeling s vůní kokosu

Pro ty z Vás, kteří již vlastníte širší arsenál přírodních produktů tu mám tip na exotičtější variantu. Budeme potřebovat:

- třtinový cukr
- kokosový olej
- mandlový olej (lze vynechat či nahradit jiným rostlinným (jedlým!) olejem bez výraznější vůně, abychom nepřebili kokos:)

Stejně jako v předchozím případě ingredience smícháme (ve stejných poměrech - 2/3 cukru, kapku oleje + kokosák) a naplníme nádobku:))) Kokosový olej při teplotách nižších než 24° tuhne, proto jsem jej trochu naředila mandlovým olejem, aby směs byla vláčná i když uhodí mrazy :DD tak snad mě to v zapařené koupelně neochrstne:)))


Peelingy používejte ideálně každý den, třeba jako relaxační rituál ve sprše:) Ráno Vás odmění hezké rty, připravené na tu nejzářivější barvičku:))


P.S. poslední šance zapojit se do GIVEAWAY, soutěžit můžete zítra do 12 hod:) Vítěze vyhlásím zítra v odpoledních hodinách:)) držím palce:)) 

5 komentářů:

 1. Super, super, vyzkouším - nanesu, mezitím se osprchuju, smeju, usnu a ráno se budu těšit:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. JO!!! ještě tam nemáš fázi masáže! ale předpokládám, že to je jaksi u peelingu samozřejmé, že, nebudeme hnidopichové:)))

   Vymazat
 2. Mě stačí lůj na rty Kosmín - šupinky jsou pryč skoro hned.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. po tom taky už chvíli pokukuju, takže říkáš, že má zázračné účinky jo??? tak ten musím prubnout...zatím vlastním jen kosmín nosní a kosmín na migrénu a musím říci, že jsou skvělé:)

   Vymazat
 3. Určitě vyzkouším aspoň jeden z návodů :) děkuji za tip.

  jennytailor

  OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...